פרס ICON-S ישראל לחוקר.ת צעיר.ה על שם פרופ' ברוך ברכה

הסניף הישראלי של האגודה הבינלאומית למשפט ציבורי שמח לבשר כי החל משנת 2022 פרס ICON-S ישראל לחוקר.ת צעיר.ה למאמר מצטיין יוענק על שם פרופ׳ ברוך ברכה, מגדולי חוקרי המשפט המנהלי בישראל, שהלך לעולמו לפני עשור. לצד תעודת הפרס יוענק גם פרס כספי של 10,000 ש״ח מטעם משפחת ברכה (במקרה של חלוקת הפרס – הפרס הכספי יתחלק בין שני הזוכים.ות). הפרס ינציח את פועלו של פרופ' ברכה ותרומתו החשובה למשפט הציבורי בישראל.

השנה, הפרס יוענק לשני חוקרים: ד"ר בל יוסף ועו"ד נוי נעמן. הפרס יוענק במושב המליאה בכנס השנתי של ICON-S ישראל שיתקיים ביום א׳, 12 ביוני 2022, במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן.

אודות פרופ' ברוך ברכה

משפחתו של ברוך ברכה עלתה לארץ בהיותו בן שנתיים והוא גדל ביפו. בשנת 1971 קיבל את התואר הראשון (בהצטיינות יתרה) מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב והיה חבר מערכת של הכרך הראשון של כתב העת "עיוני משפט". לאחר מכן, בשנים 1972–1974, שימש עורך של כרכים ב ו-ג של כתב העת (לצד פרופ' זאב צלטנר). בשנת 1977 קיבל את הדוקטורט, בהנחיית פרופ' אמנון רובינשטיין, ולאחר פוסט-דוקטורט באוניברסיטת מישיגן הפך לחבר סגל הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. בשנת 1986 מונה לפרופסור חבר. היה ממקימי ובוני הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, ובשנים 1992–1997 שימש כדקאן, השני במספר, של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, לאחר ייסודה בידי פרופ' יצחק זמיר.

לאורך השנים 1980–1997 היה עורך פד"י, ההוצאה לאור של פסקי בית המשפט העליון.

 משנת 1986 היה חבר במועצת העיתונות והרבה להתראיין כפרשן אורח בתוכניות רבות בטלוויזיה וברדיו. במהלך שנות ה-80 שימש פרופ' ברכה כפרשן המשפטי של עיתון הארץ ובשנות ה-90 כפרשן המשפטי של עיתון ידיעות אחרונות.

בשנת 1986 היה פרופ' ברכה מיוזמי התנועה "חוקה לישראל". לאחר מכן, בתחילת שנות ה-90 סייע וייעץ לחברי ועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת, בעת ניסוח חוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו.

פרופ' ברכה היה חבר במספר ועדות לבחינת מבנה בתי המשפט ופתיחת בתי המשפט לתקשורת אלקטרונית. עד שנת 1995 פרופ' ברכה היה גם חבר בדירקטוריון של הקרן החדשה לישראל. 

עיקר תחומי המחקר של פרופ' ברכה היו משפט מנהלי, משפט חוקתי, זכויות אדם בשעת חירום וכן משפט מנהלי השוואתי. פרופ׳ ברכה פרסם מאמרים רבים בנושאים אלו וכן שני ספרים בתחום המשפט המנהלי. הספר הראשון – משפט מנהלי חלק א' – זיכה אותו בפרס על שם השופט זוסמן בשנת 1987. הספר השני – משפט מנהלי חלק ב' – זיכה אותו בפרס צלטנר בשנת 1996. 

פרופ' ברוך ברכה הותיר את חותמו על עולם המשפט ולאחר שחי חיים אישיים ומקצועיים עשירים ומלאים נפטר ב 6 בספטמבר 2012 לאחר מחלה ממושכת והוא רק בן 66.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: